Reflexologie chodidel

Masáž nohou a chodidel je jedna z mých nejoblíbenějších metod a to hlavně z toho důvodu, že dotkneme-li se jich, cítíme obrovské spojení se zemí a její energií. To je to, co mně na této metodě vždy fascinovalo. Nohy jsou naše kořeny a je třeba o ně řádně pečovat, aby mohl ,,kmen“ růst. Díky masáži chodidel se dotýkáme vzdáleně nejen celého těla, ale i naší duše. Proto si troufám říct, že jde opravdu o jednu nejúčinnějších metod.

Vycházím zejména z učení terapeuta Jiřího Janči, který reflexologii v ČR rozšířil a popsal a díky jeho úžasným knihám jsem se touto metodou začal zabývat do hloubky. Pracuji s ní již od roku 2011. Zároveň také používám prvky thajské masáže nohou, při které se používá dřevěný vyřezávaný kolíček.

Reflexologie

Reflexologie je založená na masírování reflexních bodů na chodidlech, kde se promítají veškeré orgány v těle. Každý bod je zakončením reflexní dráhy, která začíná v mozku, prochází daným orgánem a promítne se na chodidlech. Díky promačkávání reflexních bodů lze odstranit energetické bloky na reflexních drahách a díky tomu harmonizovat činnost jednotlivých orgánů, svalů i kostí. Reflexologii nepoužívám jako diagnostickou metodu, nýbrž jako nástroj k vyladění a uvolnění těla i duše. Pokud přijdete s konkrétním problémem, můžeme ho skrze reflexní body řešit.

Co vás během hodinové seance čeká?

  • Můj systém reflexologie chodidel není pouze samotné promasírování reflexních bodů. Během sezení využívám také masáž ramen a šíje, masáž zvukem tibetské mísy na chodidlech, dřevěný masážní kolíček nebo energetickou masáž čaker.

Energetická masáž čaker

Na chodidlech se nachází reflexní body prakticky celého našeho těla. Jsou však na nich také plošky jednotlivých základních sedmi čaker. Můžeme je tedy skrze reflexní masáž také promasírovat, harmonizovat a vyživit. Masáž probíhá jemně, jelikož není třeba pracovat s hmotou, ale s energií.