Reflexní masáž chodidel

Masáž nohou a chodidel je jedna z mých nejoblíbenějších metod a to hlavně z toho důvodu, že dotkneme-li se jich, cítíme obrovské spojení se zemí a její energií. To je to, co mně na této metodě vždy fascinovalo. Nohy jsou naše kořeny a je třeba o ně řádně pečovat, aby mohl ,,kmen“ růst. Díky masáži chodidel se dotýkáme vzdáleně nejen celého těla, ale i naší duše. Proto si troufám říct, že jde opravdu o jednu nejúčinnějších metod.

Vycházím zejména z učení terapeuta Jiřího Janči, který reflexologii v ČR rozšířil a popsal a díky jeho úžasným knihám jsem se touto metodou začal zabývat do hloubky.

Reflexní masáž chodidel

Reflexologie je založená na masírování reflexních bodů na chodidlech, kde se promítají veškeré orgány v těle. Každý bod je zakončením reflexní dráhy, která začíná v mozku, prochází daným orgánem a promítne se na chodidlech. Díky promačkávání reflexních bodů lze odstranit energetické bloky na reflexních drahách a díky tomu harmonizovat činnost jednotlivých orgánů, svalů i kostí. Reflexologii nepoužívám jako diagnostickou metodu, nýbrž jako nástroj k vyladění a uvolnění těla i duše. Pokud přijdete s konkrétním problémem, můžeme ho skrze reflexní body řešit.

Jak vypadá moje reflexní masáž chodidel?

  • Nejdříve vám vsedě namasíruji a uvolním ramena a šíji.
  • Poté provádím nepřímé uvolnění krční páteře pomocí palců na obou chodidlech.
  • Pak už následuje samotná reflexní masáž. Cíleně promasíruji všechny reflexní plošky na chodidlech, nártech i kotnících.
  • Na závěr provádím jemnou, uvolňující masáž chodidel jako zaslouženou odměnu pro vaše nohy, ke které intuitivně připojuji i energetickou masáž čaker.

Energetická masáž čaker

Na chodidlech se nachází reflexní body prakticky celého našeho těla. Jsou však na nich také plošky jednotlivých základních sedmi čaker. Můžeme je tedy skrze reflexní masáž také promasírovat, harmonizovat a vyživit. Masáž probíhá jemně, jelikož není třeba pracovat s hmotou, ale s energií.

Provádím mobilně – tedy kde mi půjčíte nožky, tam vás namasíruji 🙂 Na tuto masáž není třeba žádné speciální vybavení – pouze masérovo ruce. Nejezdím tedy ani se skládacím masérským lehátkem, stačí pouze křeslo nebo židle. Zajímavá je tato možnost také pro firmy. Reflexní masáž chodidel může proběhnout přímo na pracovišti třeba na kancelářské židli.