Práce se zvukem tibetských mís

Relaxačně meditační koncerty

Relaxačně meditační koncerty s tibetskými mísami působí blahodárně na psychiku, rozproudí životní energii a uvádějí mysl do klidu a meditace. Jedná se vždy o čistou improvizaci a hudba je laděná dle momentálních energií posluchačů.

Během koncertů se tělo i mysl dostávají do stavu hluboké relaxace, což napomáhá k celkové regeneraci organismu. Můžete při nich ležet, sedět, meditovat či jen tak poslouchat a nechávat se unášet harmonickými tóny.

Organizuji relaxačně meditační koncerty na nejrůznějších místech a při různých příležitostech. Tibetské mísy se výborně hodí do čajoven, kaváren nebo center zaměřených na osobní a duševní rozvoj. Tuto službu lze využít také jako zvukový podkres při hodinách jógy, tai-chi, čchi-kung a podobných lekcích zaměřených na propojení těla a mysli, a nebo dokonce mohou být tibetské mísy jako kulisou k mluvenému slovu na různých přednáškách či seminářích. Především však pořádám vlastní koncerty pro menší i větší skupiny posluchačů nebo spolupracuji s dalšími hudebníky a zajímavými lektory.

Pokud byste si přáli uspořádat podobný koncert i ve vašich prostorech, neváhejte mne kontaktovat. Rád za vámi přijedu kamkoliv. Ceny jsou individuální dle domluvy a možností. Všechny odehrané i nadcházející veřejné akce najdete v Kalendáři akcí.

Osobní zvuková lázeň

Osobní zvukové lázně mají velmi harmonizační potenciál jelikož jsou laděny individuálně dle každého klienta. Na tibetské mísy hraji jen pro vás samotné a jejich vibrace cítíte velice blízko. Mísy pak mohou detoxikovat a harmonizovat vaše tělo a duši, nebo mohou posloužit jako pomůcka při meditaci.

Během lázně si můžete vychutnat nejen zvuk tibetských mís, ale i jiných harmonizačních nástrojů, jako je např. dešťová hůl harmonizující močové cesty, tibetský zvon nebo gong.

Tibetskou mísu lze přikládat také přímo na tělo a vzniká tak unikátní masáž zvukem tibetské mísy.

Přijedu až za vámi. Váš obývák se tak může rázem proměnit v oázu harmonických tónů a zvuků. Lázeň je ale určena pouze vám a je vyladěna dle vašich energií.

Masáž zvukem tibetské mísy

Masáž zvukem tibetské mísy je speciální druh zvukové terapie, při které se tibetská mísa rozeznívá přímo na těle. Její vibrace pak jemným způsobem prostupují nejen ke svalům a kostem, ale také k orgánům a až k samotným buňkám, které jsou základním stavebním prvkem lidského těla. Zároveň uklidňující zvuk tibetské mísy navozuje hlubokou relaxaci, harmonizuje orgány a podporuje tak samoléčicí procesy v těle.

Zvukové vibrace se tedy dostávají až do míst, kam byste se rukou nebo prsty jen těžko dostávali.

Moje masáž tibetskými mísami probíhá velmi intuitivně, s citem a hlavně s ohledem na klienta. Můžete ležet oblečeni v lehkém, tenkém oděvu nebo ve spodním prádle. Celé tělo pak samozřejmě přikrývám dekou a odkrývá se pouze masírovaná část. K masáži využívám hlavně jednu mísu, která má příjemný, uklidňující zvuk.

Po masáži zvukem se uvolňují psychické i fyzické bloky, uvolní se napětí a v našem těle vzniká rovnováha.

Přijedu také až za vámi se skládacím masérským lehátkem.

Kontraindikace:

  • těhotenství
  • deprese
  • epilepsie
  • kardiostimulátor

Očista a harmonizace prostoru zvukem

Původem veškerého bytí je zvuk. Ze starých indických spisů známe prvotní zvuk ÓM, ze kterého bylo všechno stvořeno. My jsme vibrace a vše kolem nás je také vibrace.

Tibetskými mísami čistím a harmonizuji prostor, ve kterém se mohou ukládat staré energetické vzorce nebo negativní energie vznikající z hádek, negativních emocí, rozchodů a podobně. Očista je vhodná například při nastěhování se do nového bytu či domu, kde ještě může přebývat energie předchozích obyvatel. Účelem očisty je uvolnit z místností starou (mnohdy negativní) energii a dát jí nový energetický kabátek. Tibetské mísy mají velmi silný očišťující a harmonizační efekt.

Zároveň během očisty zvukem provádím také rituál vykuřování.

Čistit mohu například:

  • domy či byty
  • zahrady
  • hotelové pokoje
  • firmy