Baskytara

Na baskytaru hraji zhruba od 15-ti let a hned od začátku jsem věděl, že to bude můj životní nástroj. Všichni kolem mne hráli na ,,španělky“ nebo elektrické kytary, ale mne přeci jen zaujal ten těžký nástroj se čtyřmi tlustými strunami.

Osud mne k baskytaře přivedl hned dvěma událostmi. Na prvním stupni Základní školy se mi stal úraz, kdy jsem přišel o část nehtového lůžka na ukazováčku levé ruky. Když jsem pak po mnoha letech vzal do ruky klasickou kytaru zjistil jsem, že nezvládnu správné držení některých akordů. Proto jsem na kytaru začal hrát pouze sporadicky a našel jsem si svůj způsob, jak akordy šidit 🙂 Nicméně to mou kariéru kytaristy zavřelo.

V těch letech, kdy jsem začal objevovat různé rockové a metalové kapely, jako byla Metallica, Iron Maiden, Nirvana, Deep Purple, Black Sabbath a podobně, jsem objevil skupinu KISS. Jako mnoho fanoušků po celém světě jsem jí tehdy také naprosto propadl. Nejvíce mně však zaujal Gene Simmons a hlavně jeho hudební nástroj. Dodnes si pamatuji, jak jsem se díval na záznam z jednoho pražského koncertu a zvuk baskytary byl naprosto úchvatný. Tehdy jsem si uvědomil, že se na baskytaru musím naučit.

Přes inzerát jsem si koupil svou první baskytaru a začal jsem se na ní laicky učit. Šlo mi to mnohem lépe, než na kytaru, jelikož basové tlusté struny se mi mnohem lépe mačkaly a krásně zněly.

V té době jsme se s pár přáteli začali scházet v jedné garáži, kde jsme zkoušeli pár coverů a vlastní písně. Poté jsem dostal nabídku do nadupanější zábavové kapely KILL FRENZY, kde byli výborní muzikanti a díky ní jsem získal nové zkušenosti s koncertním vystupováním. Bylo to úžasné období.

Po dvou letech jsem však dostal nabídku do kapely SINGHAIA, která hrála pouze vlastní repertoár ve stylu grunge, a se kterou jsem odehrál opravdu hodně koncertů po celé republice.

Po šesti letech jsem ji sice opustil, ale dál jsem poznával nové kapely, nové muzikanty a nové styly hudby. S některými z nich již nespolupracuji, s jinými si zase čas od času zahraji. Svět hudby však u mě nekončí baskytarou, ale miluji také tibetské mísy, na které se dá tvořit hudba z jiných dimenzí 🙂

Koncerty s kapelami a různými muzikanty najdete v kalendáři akcí.

Přehled mých hudebních aktivit

Věnuji se sólové tvorbě a spolupráci s různými muzikanty a kapelami.

Současné  
od r. 2018folkhoprocknoisová kapela Denní menu(baskytara)
od r. 2016sólové působení(tibetské mísy, baskytara)
Minulé  
2017 – 2018zábavová kapela Zadara(baskytara)
2016 – 2017punková kapela Hovno pankáči(baskytara)
2014 – 2016zábavová kapela Koníček(baskytara)
2013 – 2014symfonicky metalová kapela In Circle(baskytara)
2006 – 2012grungeová kapela Singhaia(baskytara)
2005 – 2006zábavová kapela Kill Frenzy(baskytara)