Láska k sobě a ke svému tělu

Láska k sobě a ke svému tělu by měla být obrovská. Mnohdy na svém těle pácháme zvěrstva v podobě nezdravého jídla, alkoholu a podobně. Ale jak dlouho myslíte, že nám tělo bude fungovat? O své auto se kolikrát staráme mnohem lépe. Jak by asi reagoval váš plechový miláček, kdyby jste do něho neustále nalévali nekvalitní oleje a palivo. A přesně to se může stát i s naším tělem. Prostě brzo vypoví službu.

Máme jediné štěstí nebo spíše výhodu, že naše tělo je dokonalý mechanismus, který má zázračné samoléčící schopnosti. Ale opravdu nevydrží vše. Jednoho dne najednou zjistíme, že už nemůžeme dál naše tělo trestat.

Proto mnohdy nabádám klienty, aby zacházely se svým tělem velmi křehce a opatrně. Zdravá a vyvážená strava je základ. Nezatěžovat se zbytečně tučnými a slanými jídly. Začínat svůj den zdravou snídaní a trochou pohybu. Na toto téma toho bylo již napsáno hodně.

Další důležitá věc je, abychom se cítili dobře i po psychické a duševní stránce. K tomu nám mohou pomoci meditace, různá relaxační cvičení a činnosti, do kterých samozřejmě spadají i masáže.

Relaxační masáž je něco, co nás dokáže úžasně zklidnit a vyrovnat. Když dokážeme u masáže vypnout a chvíli nemyslet na starosti, jsou dokonalým nástrojem pro zlepšení psychiky. Doporučuji alespoň jednou za měsíc si opravdu vyhradit čas na masáž a užít si tu chvilku volnosti. Samozřejmě nejlepší je, abychom po celý měsíc vždy nějaký čas věnovali sobě a svému krásnému tělu. Uvědomění si této souvislosti je první krok k úspěchu.

Jiří Tůma

Duben 18, 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *